Zajęcia teatralne

Na początku stycznia, z racji przyszłych wyjazdów świetlicowej grupy teatralnej „Słoneczko”, zostały zaprojektowane kostiumy dla każdego dziecka. Szycie strojów zaplanowano z krawcową w pierwszym półroczu 2017 roku. Pod koniec stycznia wychowankowie zaprezentowali różne stroje i kostiumy z garderoby teatralnej. W pierwszym kwartale zostały rozdzielone dla kilku dzieci  największe role z dwóch obszernych scenariuszy.

Do wystawienia tegorocznych Jasełek pt.: „Odnaleźć Boga” dzieci z wychowawcami rozpoczęły przygotowania w drugiej połowie listopada. Najpierw, stosownie do możliwości i oczekiwań dzieci, zostały rozdzielone role oraz dopasowano stroje. Następnie zostały zgromadzone odpowiednie rekwizyty, takie jak np. skrzydła anielskie, kapelusze, laski pasterskie i korony. Do połowy grudnia, dwa razy w tygodniu „aktorzy” ćwiczyli emisję głosu – najpierw indywidualnie, a następnie na forum grupy.

Na początku nowego roku, 5 stycznia wychowankowie przedstawili w kościele parafialnym jasełka „W Betlejem”. W dniu 18 grudnia na uroczystym spotkaniu przedświątecznym dzieci zaprezentowały zebranym gościom jasełka „Podarunki dla Dzieciątka Jezus”.

 

Na początku października kadra pedagogiczna w Świetlicy ogłosiła konkurs na najlepszą sztukę teatralną, w której będzie zastosowany teatr cieni. Po długich  i częstych próbach w dniach: 27 października i 19 listopada uczestnicy zajęć w dobranych grupach zagrali  role w skomponowanych przez siebie przedstawieniach: „Czerwony Kapturek”, „Rodzinka”, „Spotkanie z Mikołajem”, „Mam talent”, oraz „Kwiaty.” Dnia 17 grudnia na spotkaniu opłatkowym dzieci zaprezentowały zaproszonym gościom jasełka:  „Idą, idą...Święty Józef z Matką Boską" wykorzystując teatr cieni.

W dniu 23 listopada została zorganizowana dla dzieci i ich rodziców wycieczka autokarowa do Białostockiego Teatru Lalek. W Teatrze dzieci odwiedziły Piwnicę Lalek oraz obejrzały sztukę teatralną pt „Kraina Śpiochów”. W dniu 19 grudnia na spotkaniu przedświątecznym wychowankowie zaprezentowali zebranym gościom i rodzicom jasełka „W Betlejem”.