Zajęcia plastyczne

W pierwszym półroczu, w związku  z dużą ilością organizowanych zajęć teatralnych, dzieci rozwijały swoje umiejętności plastyczne w większości w sposób indywidualny. Prace zbiorowe były wykonywane na początku Wielkiego Postu do tabelek na dobre uczynki.


Przed Świętami, a także później najmłodsi uczyli się malować figurki gipsowe. W maju wychowankowie sporządzali gipsowe serduszka i pierniczki, aby później wręczyć swoim Mamom z okazji Dnia Matki.


W czerwcu, z myślą o wakacjach. zostały wykonane prace plastyczne z kuleczek bibuły dotyczące uroków lata.


Tradycyjnie podczas wycieczki dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym. Wykonały piękne prace dotyczące zwiedzanych miejsc.


W miesiącu październiku wychowankowie sporządzali na konkurs różańce różnymi technikami.

W styczniu dzieci uczyły się wykonywania prac z modeliny o dowolnej tematyce.

Podczas Wielkiego Postu, a później na początku Adwentu dzieci i młodzież wykonali prace plastyczne do tabeli na dobre uczynki.


Przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego dzieci wykonały witraże na okna o tematyce wielkanocnej.


W czerwcu dziewięciu wychowanków wzięło udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu na temat: „Moja ulubiona opowieść biblijna”. W lipcu podczas wyjazdu do Poznania dzieci wzięły czynny udział w konkursie plastycznym „Moje wspomnienia z wycieczki”.


W drugim tygodniu półkolonii część wychowanków przychodziła na zajęcia organizowane przez wychowawców przy Placu Marii Konopnickiej w Suwałkach. Tam uczestniczyły w konkursie plastycznym pt.: „Lato w naszym mieście”.


W październiku dzieci przystąpiły do konkursu parafialnego „Na najpiękniej własnoręcznie wykonany różaniec”. Efektem było zajęcie dwóch II miejsc, a  także zdobycie dwóch wyróżnień. W grudniu wychowankowie próbowali swoich możliwości podczas sporządzania odlewów gipsowych.

 

 

W roku 2014 na początku kwietnia wspólnie z dziećmi została przygotowana  na okna dekoracja wielkanocna. W ciągu roku najwięcej prac zostało wykonanych techniką decoupage - czyli metodą serwetkową.

Na początku 2015 roku zostały wykonane prace zbiorowe na wystawę do kościoła parafialnego z okazji 18 rocznicy powstania Świetlicy. Przed Wielkanocą dzieci korzystając z kredek specjalnego przeznaczenia sporządziły dekorację wielkanocną. Przed zakończeniem roku szkolnego najmłodsi zapoznawali się zmróżnymi możliwościami wykorzystywania kory drzewnej na zajęciach plastyczno-technicznych. W miesiącu lipcu podczas odpoczynku we Wrocławiu wychowankowie wykonali prace plastyczne na konkurs ogłoszony przez wychowawców. Po wakacjach dzieci wyklejały różne widoki i krajobrazy za pomocą  cząstek  kolorowego gipsu. Przed rozpoczęciem Adwentu przygotowały  prace plastyczne z tabelką na dobre uczynki ( którą wypełniały w czasie Adwentu).

W pierwszym półroczu wychowankowie wykonywali na szybach okien witraże wielkanocne oraz uczyli się wypalania liter i układania z szyszek różnych wzorów i ozdobnych ramek, a w następnym półroczu malowali na drewnie farbami akrylowymi oraz tworzyli na deseczkach kompozycje z suchych roślin, kwiatów, nasion i ziaren.