Pod koniec stycznia i na początku lutego nasi wychowankowie w ramach ferii zimowych korzystali z różnych rozrywek. Dwa razy wyprawiali się na lodowisko oraz raz na kręgle. Kilkakrotnie uczestniczyli w konkursach i rozgrywkach organizowanych przez kadrę w Świetlicy.

W chłodniejszych miesiącach dzieci dzieci po odrobieniu zadań szkolnych z chęcią budowały z klocków oraz uczestniczyły w różnych rozgrywkach, bawiły się na zabawkach dmuchanych, ćwiczyły jazdę na monocyklu, grały w piłkarzyki, w bilarda oraz oglądały interesujące filmy w sali kinowej. W związku z dopisującą pogodą w drugim kwartale dzieci korzystały z wielu zabaw na zewnątrz Świetlicy. Często jeździły jeździkami, gokartami oraz na konikach mechanicznych. Nieraz korzystały z przejażdżek po ścieżkach rowerowych rikszami, hulajnogami i gokartami.

Bardzo ważnym wydarzeniem dla naszej grupy świetlicowej było uczestniczenie w ukraińskiej oazie w miejscowości Pulmo. Dzieci ze Świetlicy bardziej poznały cząstkę Europy na wschodzie oraz tradycje regionu. Podczas pobytu na terenie woj. wołyńskiego dzieci spotkały się z Ks. Biskupem Witalijem Skomarowskim, Ordynariuszem Diecezji Łuckiej oraz codziennie wraz z dziećmi ukraińskimi uczestniczyły w Eucharystii i zabawach. Podczas spotkań na placu rekreacyjno-sportowym nasi wychowankowie poznali nowe tańce o tematyce religijnej oraz wiele zabaw m. in. siatkówkę z  balonami wypełnionymi wodą, łapanie ogona „stonogi”,  wspomaganie odpoczywających „kaczek i gęsi” oraz przyjmowanie „gości”.

Po wakacjach, w czasie sprzyjającej pogody dzieci wychodziły na plac zabaw, by pojeździć różnymi pojazdami. Nieraz wychowankowie, którzy pierwsi odrobili zadania szkolne, wyprawiali się z opiekunem na dłuższą jazdę pojazdami po ścieżkach rowerowych.