W porze wiosennej i letniej wychowankowie korzystali z różnych atrakcji w pomieszczeniach budynku oraz na podwórku (zabawy na dmuchańcach, jazda rikszami, hulajnogami, rowerkami, jeździkami i gokartami). Każdego roku do Świetlicy, w celu uatrakcyjnienia zabaw dzieciom, są nabywane pojazdy dziecięce. Pierwszymi osobami, które zapoznają się z nimi są starsi podopieczni. Często próbują swoich sił w składaniu trójkołowców czy czterokołowców dla swoich młodych kolegów i koleżanek. Po sprawdzeniu wytrzymałości pojazdów przez starszych, najmłodsi z przyjemnością korzystają z jazdy.

W dniach: 1-8 czerwca odbyły się konkursy i zabawy rekreacyjno-sportowe z okazji Dnia Dziecka.

W pierwszej połowie czerwca grupa świetlicowa wyjeżdżała do studio nagrań w SOK-u z autorską piosenką. W dniu 14 czerwca Świetlica zaprezentowała taniec "Belgijka" z podkładem muzycznym FDNT i swoim autorskim tekstem na Pikniku Rodzinnym w Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Kazimierza Hamerszmita. Na pikniku można było zakupić świetlicowe słodkości własnego wyrobu oraz skorzystać ze sprzętu Świetlicy (rikszy, gokartów, jeździków oraz dmuchańców).

W dniu 19.06.2017 wychowankowie  wspierani przez siostry Terezjanki i Panią Pedagog przedstawili swój repertuar na ulicy "Teatralnej" - Chłodnej w Suwałkach w formie autorskiej piosenki i tańca "Belgijka", a później aktywnie uczestniczyli w marszu- paradzie zespołów teatralnych podczas rozpoczęcia Festiwalu Wigraszek 2017. Następnego dnia dzieci i młodzież obejrzały jedną ze sztuk konkursowych w Suwalskim Ośrodku Kultury i Sztuki oraz skorzystały z placu zabaw w pobliżu Ośrodka. W tym samym dniu uczestniczyli w zabawach na Kręgielni.

Po wakacjach, szczególnie we wrześniu i październiku, podopieczni w ramach rekreacji często wyruszali na jazdę różnymi pojazdami. Ulubionym zajęciem dla dzieci była i jest nauka jazdy na monocyklu.

Pod koniec września przez trzy dni Świetlica gościła najmłodsze grupy dziecięce ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kazimierza Hamerszmita (4, 5 i 6 - latków). Najmłodsi z wielką radością korzystali z suchego basenu i sprzętu. W październiku dzieci z rodzicami uczestniczyli w pogadance przeprowadzonej przez panią stomatolog na temat pielęgnacji zębów i zdrowego odżywiania się.

W dniu 19 listopada odbyły się uroczyste obchody 20-lecia powstania Świetlicy. W uroczystości uczestniczyli Księża i Diakoni z naszej parafii na czele z Księdzem Proboszczem, Ksiądz Proboszcz z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa Moderator Miasta oraz Ksiądz Proboszcz z Parafii w Janówce, Poseł Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pan Prezydent Miasta Suwałk z Panią Zastępcą oraz z Panią Naczelnik WSS, Darczyńcy, Przyjaciele Świetlicy, Siostry Salezjanki, Matka Generalna naszego Zgromadzenia z Przedstawicielkami Wspólnoty Sióstr z Podkowy Leśnej, Łucka, z Suwałk mieszkających przy ul. Emilii Plater oraz przy ul. Artyleryjskiej, Wolontariusze, dorośli Absolwenci Świetlicy oraz Dzieci ze swoimi Rodzicami. Po południu przed Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła dzieci zaprezentowały sztukę teatralną pt.: „Jest taki kwiat”. Po przedstawieniu o godzinie 17.00 była sprawowana Msza Święta dziękczynna w intencji Darczyńców, Przyjaciół i wszystkich osób zaangażowanych w dzieło oraz Podopiecznych Świetlicy. Po Mszy Świętej zaproszeni Goście oraz Dzieci z Rodzicami udali się na spotkanie artystyczno-integracyjne do Świetlicy. Po przywitaniu wszystkich Dostojnych Gości, dzieci i młodzież zatańczyły taniec Belgijka z podkładem muzycznym otrzymanym z PDNT ze świetlicowymi słowami autorskimi. Końcowym punktem spotkania była wspólna uroczysta kolacja.

Przed rozpoczęciem Adwentu 30 listopada został zorganizowany dzieciom Andrzejkowy "bal przebierańców" oraz poczęstunek ma słodko. Tradycyjnie przed Bożym Narodzeniem odbyło się spotkanie opłatkowe i poczęstunek na słodko. Do dzieci przybył Mikołaj z paczkami. Podczas tego spotkania dzieci z  rodzicami śpiewały kolędy.