W ciągu roku wychowankowie często bawili się w suchym basenie ze światłowodami oraz brali aktywny udział w dyskotekach oraz w zawodach sprawnościowych, a także w konkursach na najbardziej oryginalną budowlę z klocków.

W maju, w ramach promowania placówki Świetlica uczestniczyła ze swoimi pojazdami w rodzinnym festynie szkolnym.
W porze letniej po odrobieniu zadań szkolnych, dzieci korzystały z zabaw rekreacyjno-sportowych na otwartej przestrzeni. Jeździły samochodzikiem, rikszą, hulajnogami,gokartami i na mechanicznych konikach. Starsi uczestnicy pod opieką wychowawcy jeździli hulajnogami i rikszą po ścieżkach rowerowych. Na początku roku szkolnego 4 września przedstawiciele grupy świetlicowej uczcili krzyż św. Jana Pawła II w kaplicy zakonnej i w Świetlicy. 

W dniu 31 października podopieczni uczestniczyli w „Balu świętych”  w strojach przypominających strój jaki kiedyś nosili święci. Zgodnie z tradycją w dniu 22 grudnia dzieci z rodzicami i zaproszonymi gośćmi uczestniczyły w spotkaniu opłatkowym. Wszystkim zebranym wychowankowie przedstawili Jasełka. Pod koniec spotkania odbył się poczęstunek na słodko.