Podczas trwającego karnawału dzieci i młodzież wzięły udział w balu, w różnych zabawach sprawnościowych oraz konkursach m.in. w konkursie kolęd.
W czerwcu oraz podczas wakacji wielokrotnie odbywały się z dziećmi wyprawy do miejsc zielonych nabytymi w 2014 roku pojazdami: samochodzikiem, hulajnogami i przyczepką ozdobioną emblematami własnej projekcji. W celu zachęcenia dzieci do bezpiecznego przemieszczania się w terenie, Kadra Świetlicy sporządziła dla każdego uczestnika „dziecięce prawo jazdy”. Taki dokument otrzymywało dziecko, które prawidłowo jeździło pojazdami
i posiadało ogólną wiedzę dotyczącą bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.
Pod koniec listopada została zorganizowana dzieciom i ich rodzicom dyskoteka andrzejkowa oraz poczęstunek na słodko i kiełbaskami upieczonymi
w świetlicowym kominku. W tym dniu dzieci mogły wspólnie pobawić się ze swoimi rodzicami oraz rozegrać mecze w kilku dyscyplinach sportowych. Była to także dla kadry dobra okazja na lepsze poznanie rodziców i wspólne z nimi uczestnictwo w rozgrywkach sportowych.
W dniu 18 grudnia przed Świętami Bożego Narodzenia wychowankowie i ich rodziny uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym, w poczęstunku na słodko oraz w spotkaniu z Mikołajem. Uroczystość świetlicowa została uświetniona przez obecność zaproszonych gości: Pana Prezydenta Miasta Suwałk, Kapłanów z naszej parafii, Panią Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich oraz Dobroczyńców i Przyjaciół Świetlicy.