Informacje

    W roku jubileuszowym (100-lecie Śmierci św. Teresy od Dzieciątka Jezus), po wyremontowaniu "małego domu", została otworzona Świetlica Środowiskowa im. Dzieciątka Jezus dla dzieci i młodzieży z południowej części Suwałk. Otwarcia i poświęcenia Świetlicy dokonał 01 października 1997 roku Ks. Bp Edward Samsel.

W roku jubileuszowym (100-lecie śmierci św. Teresy od Dzieciątka Jezus), po wyremontowaniu „małego domu” została otworzona dla dzieci i młodzieży Świetlica Środowiskowa im. Dzieciątka Jezus.

Wychowankowie w czasie pobytu korzystają z posiłków, zazwyczaj z kanapek z ciepłym napojem, które wcześniej przygotowują dyżurni  pod opieką wychowawcy lub wolontariusza. Do ulubionych zajęć najmłodszych są zajęcia kulinarne m.in. dotyczące przygotowywania zapiekanek, ciast, ciasteczek i deserów.

Codziennie na zajęcia przychodzi pani pedagog. Raz w tygodniu pedagog-instruktor piłki koszykowej organizuje dzieciom zajęcia rekreacyjno-sportowe.

W Świetlicy dzieci uczestniczą w zajęciach plastyczno-technicznych. Prace wykonują różnymi technikami. „Wytwory” rąk dziecięcych prezentowane podczas organizowanych konkursów
w Suwałkach i poza naszym miastem zyskują wysokie noty. W placówce wychowankowie są także zapoznawani z twórczością literacką oraz ze sztuką tworzenia rymów, na początku bardzo prostych. Po intensywnych ćwiczeniach w „rymowanie” niejedno dziecko zdziwione informuje: „coś mi się tak rymuje, że aż siebie nie pojmuję”. Często przy takich pracach z wychowankami odkrywane są talenty.