Podczas trwających półkolonii zimowych wychowankowie wzięli udział w konkursie kolęd. Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu dzieci wypełniały każdego dnia przygotowaną i ozdobioną wcześniej tabelkę na dobre uczynki oraz w piątki chodziły do kościoła parafialnego na nabożeństwo drogi krzyżowej.                                                                                                                                                        

W kwietniu, po Świętach Wielkanocnych w Świetlicy zostały podsumowane osiągnięcia  i aktywność dzieci podczas przeżywania Wielkiego Postu.
W październiku  uczestnicy zajęć świetlicowych razem z wychowawcami trzy razy w tygodniu  udawali się na nabożeństwo różańcowe do najbliższego kościoła. W listopadzie, podczas trwającej nowenny za zmarłych wychowankowie z kadrą nawiedzali pobliski cmentarz.

Na początku grudnia dzieci sporządziły prace plastyczne związane ze Świętem Bożego Narodzenia oraz tabelę do odnotowywania dobrych uczynków na każdy dzień. W grudniu każdego tygodnia w środę i czwartek chodziły na Mszę Świętą Roratnią. Tradycyjnie przed Bożym Narodzeniem odbyło się spotkanie opłatkowe i poczęstunek na słodko. Do dzieci przybył Mikołaj z paczkami. Podczas tego spotkania były śpiewane  z dziećmi i rodzicami kolędy.